Modlin buduje taras. Nie chodzi o widokowy

Lotnisko w Modlinie odczeka się swojego tarasu, ale nie widokowego, a wypoczynkowego. Obok niego w tym samym obiekcie znajdą się również restauracja i plac zabaw.

Wizualizacja nowego obiektu na lotnisku Warszawa Modlin. Fot. Materiały prasowe

Wizualizacja nowego obiektu na lotnisku Warszawa Modlin. Fot. Materiały prasowe

Ponieważ sezonowy ogródek gastronomiczny Corner Dog cieszył się ogromnym powodzeniem, lotnisko postanowiło stworzyć placówkę całoroczną.

„Naszym priorytetem jest komfort wszystkich pasażerów, dlatego każdego dnia wsłuchujemy się w ich oczekiwania i wdrażamy pomysły, które podnoszą poziom ich obsługi oraz sprawiają, że jesteśmy miejscem lubianym, do którego chętnie się wraca. W tym roku zdecydowaliśmy się na udostępnienie kolejnej, jeszcze większej i wygodniejszej powierzchni pod gastronomię. Nowy, całoroczny, 2-poziomowy obiekt o powierzchni 300 m² swoim stylem architektonicznym będzie nawiązywał do terminala pasażerskiego” – mówi Piotr Okienczyc, Prezes Portu.

Obiekt będzie miał dwa poziomy i 300 metrów kwadratowych. W środku znajdzie się część restauracyjna, barowa, kawiarnia i plac zabaw. Taras wypoczynkowy ma chronić przed wiatrem, deszczem i słońcem, choć da się z niego także obserwować startujące i lądujące samoloty.

Uruchomiony w lipcu 2012 r. Port Lotniczy Warszawa/Modlin jest najszybciej rozwijającym się lotniskiem w Polsce. W maju br. z portu skorzystało prawie 250 tys. podróżnych, co stanowi 5% wzrost liczby pasażerów w stosunku do kwietnia br. i aż 59% wzrost do maja 2014 r. Pod względem wielkości ruchu pasażerskiego jest to obecnie czwarte największe lotnisko w Polsce (po Lotnisku Chopina, Krakowie i Gdańsku).

Port powstał z myślą o obsłudze przewoźników niskokosztowych, czarterowych i tradycyjnych. Drugie lotnisko dla Mazowsza znajduje się 39 km od centrum Warszawy i tym samym jest jednym z najbliżej położonych portów komplementarnych, względem docelowych miast w Europie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.