Monika Jaruzelska komentuje wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w sprawie protestów po decyzji TK

Wczoraj Jarosław Kaczyński skomentował  masowe protesty, które mają miejsce od kilku dni. Prezes PiS uważa, że ataki po decyzji TK w sprawie aborcji zniszczą Polskę. Jego wystąpienie skomentowała Monika Jaruzelska, córka Wojciecha Jaruzelskiego.

Fot. Ja Fryta from Strzegom – Monika JaruzelskaUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0.

Monika Jaruzelska skomentowała w mediach społecznościowych wypowiedz prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie protestów, które odbywają się od czwartku w związku z decyzją TK o zakazie aborcji. Tłumy protestujących pojawiły się na ulicach polskich miast.

Jarosław Kaczyński oskarżył wczoraj protestujących o „poważne przestępstwo”. Dodał również, że demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi, ponieważ trwa pandemia koronawirusa. Apelował do członków PiS i ich zwolenników do obrony kościołów. Jego wystąpienie zbudziło duże kontrowersje. Wśród osób, które wypowiedziały się na ten temat była Monika, Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

„Ku przestrodze… Tylko, że wtedy nie byliśmy w pełni suwerennym Państwem.”

– napisała na swoim Twitterze. Dodała również nagranie z pamiętnym przemówieniem jej ojca, który w 1981 roku wprowadził w Polsce stan wojenny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c