Morawiecki: „Podjęliśmy decyzje o skierowaniu pomocy do Bejrutu”

Po gigantycznym wybuchu w Bejrucie z całego świata płyną chęci pomocy, Polacy wysyłają na miejsce specjalną grupę poszukiwawczo-ratowniczą oraz moduł ratownictwa chemicznego. W wyniku eksplozji nie żyje ponad 100 osób, a kolejne ponad 4 tysiące zostało rannych. Nadal pod gruzami są ludzie, strażacy próbują do nich dotrzeć. 

 

Wczorajszy wybuch w Libanie wstrząsnął nie tylko Bejrutem. Dramatyczne zdjęcia eksplozji obiegły cały świat. Na takie tragedie nie możemy być i nie będziemy obojętni!

Wspólnie z ministrem Mariuszem Kamińskim z Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęliśmy decyzje o skierowaniu pomocy do Bejrutu.
W pierwszej kolejności będą to niezbędne materiały medyczne. Po konsultacji ze stroną libańską wyślemy na miejsce także doświadczonych, polskich ratowników, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w miejscach katastrof.

Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem” – napisał premier Mateusz Morawiecki


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c