Morawiecki: „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić pierwotny stan Odrze”

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Gorzowie Wielkopolskim dot. sytuacji na rzece Odra. Szef rządu podkreślił, że jego głównym zobowiązaniem jest ukaranie sprawców, ale także w jak najkrótszym czasie zminimalizowanie strat i przywrócenie pierwotnego stanu Odry. Sprawa zanieczyszczenia rzeki jest dla rządu absolutnym priorytetem. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji działa międzyresortowy zespół kryzysowy, powołany przez szefa rządu. Premier pozostaje także w stałym kontakcie z przedstawicielami służb, które prowadzą działania w zakresie zanieczyszczenia Odry.

Fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie w całości było poświęcone bieżącej sytuacji związanej z zanieczyszczeniem Odry oraz dalszej koordynacji działań.

Codziennie rano od kilku dni odbywają się takie odprawy, odbieram meldunki

– poinformował premier.

Następnie szef rządu udał się do miejscowości Widuchowa. – Staramy się zrobić wszystko, żeby teraz jak tutaj w Widuchowej, w województwie zachodniopomorskim usunąć właśnie te śnięte i martwe ryby po to, żeby jak najszybciej usunąć skutki tej klęski ekologicznej. Wszystkie służby są postawione w stan gotowości. Mieliśmy dzisiaj rano odprawę. Codziennie rano od kilku dni odbywają się takie odprawy. Odbieram meldunki i mam nadzieję, że po naszej stronie doprowadzimy tutaj do oczyszczenia rzeki – podkreślił premier.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]