Moskwa wprowadza przepustki dla swoich mieszkańców!

Rosja zapowiedziała wdrożenie nowych obostrzeń. W życie wejdą przepustki dla mieszkańców dojeżdżających z domu do miejsca pracy oraz dla poruszających się w innych celach.

fot. Pixabay

Mieszkańcy Moskwy zostaną objęci nowymi ograniczeniami. Poruszanie się po mieście, niezależnie od uzasadnionego celu, będzie wymagało posiadania specjalnych przepustek.

Ponadto, zawieszone będą niemal wszystkie prace budowlane oraz niedostępna stanie się usługa carsharingu.

Nowe ograniczenia wynikają z uchwalonego rozporządzenia mera Moskwy Siergieja Sobianina. Jako powód ich wejścia w życie podaje się coraz częściej odnotowany wzrost zakażeń koronawirusem. Obecnie Rosja boryka się z tysiącem osób zakażonych w ciągu doby, podczas gdy jeszcze do niedawna liczba ta była dwukrotnie niższa.

System przepustek elektronicznych będzie obowiązywał od 13 kwietnia i przebiegnie trójetapowo (obejmując najpierw dojazdy do pracy, później pozostałe cele). Jeśli będą wymagały tego okoliczności, to przepustki dotkną również przemieszczających się w ramach dzielnic.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c