Most Południowy i dwie propozycje nazwy. Za którą Wy jesteście?

12 maja radni z Wawra zajmą się zaopiniowaniem projektu Rady Warszawy odnośnie nadania nazwy mostowi Południowemu. W ubiegłym roku jednak radni z Wawra chcieli, by most nazywał się inaczej.

Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

W ubiegłym roku radni Koalicji Obywatelskiej z Wawra chcieli, by most nosił nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po dość burzliwej dyskusji Rada Dzielnicy Wawer przychyliła się do pomysłu i przyjęła stanowisko w tej sprawie.

Teraz, jak poinformował radny Tomasz Kuszłejko, 12 maja radni mają zaopiniować projekt, który zgłosiła Rada m. st. Warszawy, która chce, aby most przyjął nazwę Anny Jagiellonki. Jej związki z Warszawą są oczywiste dla każdego, kto interesuje się historią Warszawy. Ponadto to właśnie dzięki niej powstał pierwszy w Warszawie most. Budowa mostu Zygmunta Augusta, bo tak nazywała się ta drewniana przeprawa, zapoczątkowana została właśnie przez Zygmunta Augusta, jednak po jego śmierci finansowanie wzięła na siebie Anna Jegiellonka, która wzięła na siebie ciężar kosztów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c