Most Poniatowskiego będzie miał windy! Ogłoszono przetarg.

Po latach obietnic został ogłoszony przetarg na wyposażenie Mostu Poniatowskiego w osiem wind. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił właśnie przetarg. Od momentu wyłonienia zwycięzcy, wybrana firma będzie miała prawie rok czasu na wykonanie niezbędnych prac.

 

fot. ZDM

Pieniądze na realizację pożądanej inwestycji były zarezerwowane już trzy lata temu, zaś według wstępnych planów stosowne prace miały ruszyć w 2018 roku. Zarząd Inwestycji przyznaje, że opóźnienia względem pierwotnych koncepcji wiązały się z długim oczekiwaniem na niezbędne zgody konserwatora zabytków. Na szczęście wszelkie niezbędne zgody zostały uzyskane i nic nie stoi na przeszkodzie, by ruszyć z zaplanowaną inwestycją i podpisać umowę ze zwycięzcą ogłoszonego przetargu.

W sumie ma powstać osiem wind, z czego dwie znajdą się w wieżycach od strony Solca, dwie przy stacji PKP Powiśle, zaś cztery obejmą rejon przystanków nieopodal Wisłostrady. Zgłoszenia do przetargu potrwają dwa tygodnie, do 3 marca br. Wyłoniony wykonawca będzie miał dokładnie 10 miesięcy na wykonanie prac.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.