MotoSfera Classic – setka zabytkowych aut w jednym miejscu

MotoSfera Classic zorganizowana na ul. Mińskiej 65 to prawdziwe święto wszystkich fanów motoryzacji i pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie. W budynku Praskiej Drukarni zorganizowano wystawę około setki zabytkowych aut.

DSC_0430

Fot. Warszawa w Pigułce

„Pomysł wziął się z pasji mojej oraz moich znajomych do motoryzacji” – mówi nam Waldemar Florczyk, pomysłodawca i organizator MotoSfery – „Auta, które pokazujmy są piękną częścią historii motoryzacji. Każde jest inne, każde jest wyjątkowe i właśnie o to nam chodzi. Chcemy pokazać wystawę różnorodności. To pierwsza tego typu wystawa i zachęcenie do tego co będzie później. Planujemy podzielić ją na strefy i osobno dać motoryzację polską, zagraniczną, amerykańską, a także motocykle. Na razie ich nie ma, ale docelowo planujemy wprowadzić także i zabytkowe jednoślady. Docelowo ma być ponad trzysta aut.”

Najstarszy okaz, który pojawił się na wystawie to ponad stuletni wóz strażacki. Specjalnie dla Was wrzuciliśmy film, który pokazuje, jak to cacko działa. Poniżaj znajduje się także galeria, która prezentuje te piękne samochody. Wystawę można oglądać jeszcze do godz. 18.00. Potem zostanie zamknięta, jednak będzie organizowana cyklicznie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]