„Możliwość wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest brana pod uwagę”

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda skomentował rozwój pandemii i możliwe scenariusze. Jak powiedział możliwe jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.

Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Podczas programu TVP Info „Woronicza 17” Piotr Zgorzelski z PSL mówił o rozwiązaniach PSL związanych z pandemią. Jedną z nich jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Dodał, że jest to propozycja dla rządzących, a nie działanie przeciw nim.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda odparł, że wszystko zależy od rozwoju pandemii. – Jeżeli sytuacja będzie się dramatycznie powiększała, to i możliwość wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest brana pod uwagę. My reagujemy na sytuację, która się objawia w ramach epidemii i nie można wykluczyć żadnego scenariusza – powiedział polityk i dodał, że jeżeli takie działanie będzie doradzane przez Radę Medyczną, rząd nie będzie się przed nią wzbraniał.

Wszyscy specjaliści wskazują, że kluczowe dla rozwoju pandemii będą następne dwa tygodnie. Pandemia ma osiągnąć szczyt w czasie okołoświątecznym. Potem powinien nastąpić spadek. Problem w tym, że Polacy nie przestrzegają obostrzeń, co zamiast spadku może przynieść dalszy rozwój, co znacznie wydłuży lockdown i może przyczynić się do dalszych zgonów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c