MRiPS z kontrowersyjnym wpisem w mediach społecznościowych. Szybko został skasowany

W mediach społecznościowych na profilu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pojawił się kontrowersyjny wpis, który szybko przyciągnął uwagę wielu internautów, w tym polityka Stanisława Tyszki z Kukiz’15. Ostatecznie post zniknął, jednak niesmak pozostał. 

fot. Pixabay

Wczoraj na oficjalnym profilu na Facebooku, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało post, na którym widnieje zdjęcie mężczyzny, ojca czwórki dzieci, który został przedstawiony Polakom jako wzór do naśladowania. Obok zdjęcia widnieje tekst: ” Zaczęliśmy odpuszczać rozwój firmy, to, co mieliśmy, było wystarczające. Okazało się, że nie ma sensu dążyć do wielkich pieniędzy kosztem rodziny” . Wszystko opatrzone jest komentarzem MRiSP „Pieniądze to nie wszystko”.

Na krytyczne komentarze pod postem nie trzeba było długo czekać. Internauci nie kryli oburzenia tym, że  kiedy tyle osób traci pracę i nie radzi sobie ze skutkami pandemii, ministerstwo mogło opublikować coś takiego. Wśród nich pojawił się Stanisław Tyszka, polityk partii Kukiz’15. Na Twitterze opublikował zrzut ekranu z profilu resortu rodziny, dodając:

„Nie chciało mi się wierzyć, ale taki wpis naprawdę zamieściło godzinę temu MRiPS na swoim FB. Może ktoś jeszcze nie do końca doszedł do siebie po sylwestrze? Bo chyba nikt na poważnie nie wrzuciłby czegoś takiego w czasie, gdy tysiące ludzi tracą firmy i pracę?”

Co ciekawe, post szybko został usunięty z Facebooka. Póki co nikt też z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej nie odniosło się do kontrowersyjnego wpisu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c