Mundurowi protestują. Duże utrudnienia w Śródmieściu

Niespełna kilka minut temu rozpoczęła się zbiórka służb mundurowych na Torwarze. Stamtąd manifestanci przejdą pod Kancelarię Premiera. Część ulic w Śródmieściu zostanie wyłączonych z ruchu.

Protest służb mundurowych. Fot. NSZZ FiPW

Protest służb mundurowych w 2013 roku. Fot. NSZZ FiPW

Pracownicy służb mundurowych protestują z powodu braku reakcji na ich petycję skierowaną do premier Ewy Kopacz. domagali się w niej modernizacji służb, zmiany w zapisach dotyczących nadgodzin i wypłacania świadczeń za nadgodziny oraz dodatkowe środki dla funkcjonariuszy.

Policjanci, strażnicy więzienni i strażacy zaplanowali przemarsz od Torwaru przez Łazienkowską, Myśliwiecką, Agrykolą i Alejami Ujazdowskimi aż do Kancelarii Premiera. Ulice te będą kolejno wyłączane z ruchu w miarę przesuwania się protestu.

Na objazdy zostaną też skierowane autobusy linii 107, 108, 116, 159, 162, 166, 171, 180, 503 i E-2. Szczegółowe zmiany zostały opublikowane na stronie ZTM.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.