MZ wysyła do Polaków SMSy. Otrzyma je około 900 tysięcy osób!

Dziś o godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło wysyłanie SMSów do osób, które nie zaszczepiły się przeciw koronawirusowi. W sumie wiadomość otrzyma  około 900 tysięcy Polaków.

Fot. Warszawa w Pigułce

O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia zacznie wysyłać wiadomości tekstowe do osób niezaszczepionych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta. W SMSie pojawi się informacja, że dostępne jest eskierowanie oraz przypomnienie, że zaszczepieni zwolnieni są z kwarantanny.

„UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.”

-brzmi wiadomość. W całej Polsce w pełni zaszczepionych jest 20,3 miliona osób. Natomiast według danych MZ, SMS-a tej treści otrzyma 900 tysięcy Polaków. Rozsyłanie wiadomości potrwa kilka godzin.

Jak podkreśla minister zdrowia, czwarta fala koronawirusa to fala osób niezaszczepionych. Dlatego tak ważne jest, aby namówić ich do przyjęcia preparatu. Jak dodaje Adam Niedzielski, dzisiejsza akcja na pewno nie będzie ostatnią.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c