Na Boże Narodzenie więcej wiernych w kościołach? Jest apel do premiera

Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o zmianę limitu wiernych w kościołach na okres Świąt Bożego Narodzenia. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Apel do premiera o zmianę limitów wiernych w kościołach na czas Świąt Bożego Narodzenia a zwłaszcza Mszy Pasterskiej wysłał abp Stanisław Gądecki.

„Proszę, aby od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia, obowiązujący dotąd limit wiernych (1 osoba na 15 m2) został zmniejszony do 1 osoby na 7 m2” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

W liście abp podkreślił szczególną rolę uczestniczenia w uroczystościach Bożego Narodzenia przez wiernych. „Należy więc zrobić wszystko, aby – przy zachowaniu norm bezpieczeństwa – jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we Mszy Świętej Pasterskiej” – napisał.

Przewodniczący Episkopatu wyraził nadzieję, że uczestniczenie jak największej liczby wiernych w uroczystościach Bożego Narodzenia wzmocni kondycję duchową Polaków a w czasach pandemii i odosobnienia zdrowie mentalne i duchowe jest poważnie zagrożone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c