Na Mazowszu największa liczba zakażeń od początku epidemii!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 25 tysiącach nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej odnotowano na Mazowszu i jak się okazuje, jest to największa liczba zakażeń COVID-19 w tym rejonie od początku epidemii. 

Fot. Pixabay

Trzecia fala pandemii koronawirusa trwa i rozwija się w ekspresowym tempie. Jak dziś przekazał resort zdrowia, przybyło aż 24 052 nowych dobowych przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Niewykluczone, że z tego powodu już wkrótce zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia w skali całego kraju.

Najwięcej zakażeń dotyczy województwa mazowieckiego, bo aż 4142 przypadki. W samej Warszawie ostatniej doby przybyło prawie 1700 chorych. To największy wynik na terenie naszego województwa od samego początku pandemii COVID-19! Obecnie współczynnik zakażeń na 10 tysięcy wynosi w stolicy 9,4.

Ciężka sytuacja jest również w szpitalach, w których jest coraz mniej miejsc. Co zaskakujące, do placówek trafiają coraz młodsze osoby, które ciężko przechodzą zakażenie. Zdarzają się pacjenci w młodym wieku, pod respiratorami. Problem jest również z personelem medycznym, którego wciąż brakuje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c