Na Mazowszu rusza nowe izolatorium dla zakażonych koronawirusem!

Już jutro w Kozienicach rusza izolatorium dla zakażonych koronawirusem. Jest to specjalne miejsce dla chorych, którzy nie wymagają terapii tlenowej.

Fot. Pixabay 

Od jutra uruchomione zostanie dodatkowe miejsce dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Izolatorium znajdować się będzie tuż przy oddziale zakaźnym w Kozienicach. Skierowane zostanie dla pacjentów, którzy nie wymagają terapii tlenowej, a nie chcą przebywać wraz ze swoją rodziną w domu.

Jak wyjaśnia w rozmowie z RDC Roman Wysocki, dyrektor kozienickiego szpitala, na miejscu dla zakażonych dostępne są już pokoje zawierające wszelkie urządzenia i łóżka. Z izolatorium może skorzystać jednocześnie 26 osób, które będą stałe monitorowane przez personel medyczny.

Tuż obok, w Powiatowym Szpitalu w Kozienicach przebywa aż 105 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Oznacza to, że w tej chwili zajęte wszystkie dostępne miejsca.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c