Na Mazowszu uruchomiono nowy szpital! Od dziś przyjmuje pacjentów

W Legionowie dziś uruchomiono nowy szpital wojskowy. Na uroczystościach otwarcia pojawił się minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Wskazał, że placówka stanowi zaplecze medyczne dla żołnierzy, ale jest jednocześnie otwarty dla mieszkańców całego województwa. 

Fot. Shutterstock

Dziś rano odbyły się uroczystości otwarcia nowego szpitala wojskowego. Placówka jest filią Wojskowego Instytutu Medycznego. Na otwarciu pojawił się między innymi szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Co istotne, szpital udało się uruchomić aż pół roku wcześniej, niż początkowo zakładano.

„Jego otwarcie jest ogromnym sukcesem. Kiedy odbierałem poziomicę od kierownika budowy, dziękowałem za to, że poziom budowy był wysoki, ale zawieszając tę poziomicę tu na ścianie szpitala, jestem przekonany, że ten wysoki poziom, tym razem pomocy medycznej, będzie utrzymany właśnie tu, w Legionowie.”

-powiedział podczas uroczystości Mariusz Błaszczak. Wyjaśnił, że placówka stanowi zaplecze medyczne dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz żołnierzy z 18 Dywizji, ale jest również otwarty dla wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego.

Szpital wojskowy budowano dwa lata. Ma wykwalifikowaną kadrę, która posiada doświadczenie międzynarodowe. Placówka ma zapewnić rozszerzony dostęp do opieki medycznej na oddziałach kardiologicznym, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, chirurgicznym, a także okulistycznym. Łączny koszt inwestycji wyniósł 160 mln złotych, który został pokryty z budżetu MON.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.