Na Mazowszu uruchomiony zostanie drugi szpital tymczasowy!

Już w przyszłym miesiącu uruchomiony zostanie drugi szpital przeznaczony w całości dla osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory jedyną placówką na Mazowszu jest Szpital Południowy, znajdujący się na warszawskim Ursynowie. 

Fot. Shutterstock

Pandemia rozwija się, coraz więcej osób wymaga hospitalizacji. Dlatego niedługo, bo 4 października, uruchomiony zostanie drugi w województwie mazowieckim szpital tymczasowy dla chorych na wirusa SARS-CoV-2. Do tej pory jedyną taką placówką był Szpital Południowy.

Szpital covidowy zostanie otwarty w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Decyzję o wznowieniu działalności placówki podjął wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł. Tak jak w podczas trzeciej fali pandemii będzie on funkcjonował w nowym budynku Centrum Rehabilitacji przy ulicy Narutowicza w Radomiu.

Jak zapewniają władze placówki, jest w pełni przygotowany na przyjmowanie pacjentów. Posiada niezbędne wyposażenie,  kadra medyczna również ma być gotowa do pracy od października. Szpital może pomieścić 80 chorych na koronawirusa.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c