Na Mazowszu uruchomiony zostanie kolejny szpital tymczasowy!

Przybywa zakażeń w województwie mazowieckim. W związku z tym wojewoda Konstanty Radziwiłł zdecydował, że szpital w Ostrołęce zostanie reaktywowany. Jak się jednak okazuje, nie będzie w nim łóżek respiratorowych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W województwie mazowieckim jest coraz więcej zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji. Jednak obłożenie szpitali jest obecnie bardzo duże. Dlatego decyzją wojewody, czwarty szpital covidowy na Mazowszu zostanie uruchomiony w Ostrołęce.

Szpital ma zostać uruchomiony już w przyszłym miesiącu. Od 5 listopada będzie przyjmować pacjentów. Znajduje się przy szpitalu specjalistycznym i został wykonany w technologii modułowej. Dostępnych tam będzie 46 łóżek, chociaż przy uruchomionych wszystkich modułach, może pomieścić 196 łóżek.

Jak się jednak dowiedziało Radio dla Ciebie, szpital nie będzie póki co dysponował łóżkami z dostępem do respiratorów, ponieważ gdy zapadła decyzja o uruchomieniu szpitala tymczasowego, nie było potrzeby przygotowywania respiratorów. Jak jednak uspokaja dyrektor Mazowieckiego Szpitala Tymczasowego w Ostrołęce, każde z łóżek będzie wentylowane.

„Więc wspomaganie wentylacją dla każdego pacjenta jest zapewnione i będzie miało miejsce, tylko nie będziemy na dzień dzisiejszy w szpitalu tymczasowym uruchamiać modułu respiratorowego.”

-tłumaczy Paweł Natkowski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c