Na pokład samolotu wejdą tylko osoby zaszczepione? LOT odpowiada

Linie lotnicze LOT opublikowały oświadczenie w sprawie wprowadzenia konieczności szczepień, aby móc podróżować samolotem. Taką decyzję podjęły już linie Qantas. Polski przewoźnik uważa to za dobre rozwiązanie, ale póki co skupia się na innych formach zachowania bezpieczeństwa podczas tej formy podróży.

By BriYYZ from Toronto, Canada – LOT Polish Airlines Boeing 787-8 SP-LRF (1), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41141821

Szczepionka na koronawirusa zbliża się wielkimi krokami. W części państw rozpoczęto już proces szczepień. W Polsce zaplanowany jest on na styczeń. Wiadomo, że podanie preparatu może znacznie ułatwić nam życie i walkę z wirusem SARS-CoV-2. Pojawiły się informację o tym, że np. wstęp na koncerty będzie możliwe pod warunkiem dokumentów o szczepieniach na COVID-19. Teraz również linie lotnicze podjęły decyzję, że na pokład wejdą tylko osoby zaszczepione. Tak jest w przypadku australijskich linii lotniczych Qantas.

Czy wprowadzenie takiego rozwiązania pojawi się również w Europie? Biuro prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT przekazało portalowi wpolityce.pl , że w Polsce i innych krajach Europy kontynentalnej stosowanie obowiązku szczepień u podróżnych wiązałoby się z koniecznością zamknięcia granic i rezygnacji ze wszystkich benefitów Strefy Schengen, aby umożliwić wjazd na terytorium kraju wyłącznie zaszczepionym osobom. Zaznaczają, do państw Australii i Oceanii można dotrzeć jedynie drogą lotniczą lub morską. A więc mówienie o konieczności szczepień przed przyjazdem ma sens.

Jak dodaje LOT, w tej chwili dobrym rozwiązaniem, które jest stosowane, jest konieczność pokazania negatywnego wyniku testu na wirusa SARS-CoV-2 jeszcze przed wylotem. Dodatkowo zaznacza, że podczas podróży są wprowadzone specjalne zasady sanitarne, a samoloty są wyposażone w filtry HEPA, które aż w 97% eliminują wirusy. Dlatego podróżowanie samolotem są uznawane za najbezpieczniejszą formę podróży.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c