Na świecie pojawiła się nowa, tajemnicza choroba! Setki osób w szpitalach!

Nowa, tajemnicza choroba pojawiła się w Indiach. Do tej pory 315 osób zostało przyjętych do szpitala z powodu objawów takich jak nudności, napady drgawek czy utrata przytomności. Jedna osoba zmarła. Naukowcy ostrzegają, że tajemnicza infekcja może rozprzestrzenić się na cały świat.

Fot. Pixabay

W Indiach w mieście Eluru, w ciągu zaledwie weekendu ponad trzysta osób trafiło do szpitala z powodu bardzo dziwnych, nietowarzyszących żadnej zdiagnozowanej chorobie objawów. Część osób skarżyło się na nudności, drgawki, pieczenie oczu czy utratę przytomności. Wszystko wskazuje na to, że na świecie pojawiła się nowa choroba, najprawdopodobniej zakaźna. Jedna osoba już zmarła.

Minister stanu zapowiedział, że wyśle specjalne zespoły medyczne do zbadania przyczyn infekcji. Póki co wykluczono żeby było to skażenie wody lub powietrza. Badania będą prowadzić naukowcy z National Institute of Nutrition w Hyderabad i Indian Institute of Chemical Technology, a także zespół lekarzy z All India Institute of Medical Sciences w Mangalgiri.

Jak dodają lekarze szpitala w Andhra Pradesh, wszyscy, którzy zostali przyjęci do szpitala mieli negatywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2, a więc specjaliści są przekonani, że nie są to nowe objawy koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c