Na ulicach Warszawy zawisły ukraińskie flagi. Posypały się głosy krytyki

Wspieramy Ukraińców. W geście solidarności na ulicach stolicy zawisły ukraińskie flagi. Kijów – Warszawa wspólna sprawa.  – pisze warszawski ratusz. Pod postem posypały się krytyczne komentarze – zarówno dotyczące dobory flag (brak flagi polskiej) jak i sposobu wydawania pieniędzy, bo flagami nie nakarmi się olbrzymiej fali ludzi, którzy zostali z niczym.

„Proponuje wesprzeć polskich obywateli, którzy harują dzień i noc pomagając uchodźcom, psychicznie i fizycznie ledwo dając radę.” – pisze Pani Ewa.

„Uważam ze to skrajna przesada. Jesteśmy w Polsce nie Ukrainie. Pomagajmy ale nie przesadzajmy z tymi kolorami na każdej ulicy bo to zaczyna mnie i wielu innych męczyć.” – pisze Pani Monika.

„A dlaczego wisi flaga Warszawy i flaga Ukrainy, a nie Kijowa? Może miasto zanim napisze komentarz chociaż sprawdziłoby podstawowe fakty. Jeżeli wieszamy flagę Ukrainy, to flaga Polski jest biało czerwona. Tak dla przypomnienia” – pisze Pani Marta.

„Pan Rafał od urodzenia Warszawiak ,kochający Powstańców Warszawy i pozwala na takie rzeczy ? Niech wisi gest solidarności ,ale wśród tego powinna być Flaga Polski.PowstańcyWarszawscy zawsze pomagali żydom ,walczyli do ostatniej kropli krwi ,ale zawsze w Barwach Narodowych.” – pisze Pani Kasia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.