Na Ursynowie pojawił się mural kultowego piłkarza

1 września odsłonięto mural Kazimierza Deyny na bloku przy ulicy Kazury 16 na Ursynowie. Data nie była przypadkowa. Tego dnia minęło 31 lat od tragicznej śmierci warszawskiego piłkarza. 

Fot. Warszawa w Pigułce

1 września kibice zebrali się pod blokiem na Kazury, gdzie zostało oficjalnie odsłonięcie muralu z twarzą Kazimierza Deyny. Rysunek stworzyło Bakcyl Studio, które już mieszkańcy Ursynowa dobrze znają. Z ich ręki wyszło już kilka murali w dzielnicy.  Namalowany został specjalną, antysmogową farbą.

Rysunek kosztował 60 tysięcy złotych i sfinansowane było przez zbiórkę internetową, fundusze przekazane przez dzielnicę, oraz zebrane ze środków Fundacji im. Kazimierza Deyny.

Na miejscu pojawili się kibice, ale również goście specjalni. Na odsłonięciu pojawił się Andrzej Strejlau, który w tamtych czasach grał z Deyną, a także Dariusz Dziekanowski. Wspominali chwile spędzone z piłkarzem, opowiadali anegdoty.

Kazimierz Deyna zginął w wieku 42 lat 1 września 1989 roku w wypadku samochodowym w Stanach Zjednoczonych. Był jednym z wybitniejszych polskich piłkarzy. Związany był z klubem Legia Warszawa, gdzie obok stadionu przy ulicy Łazienkowskiej stoi jego pomnik.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c