Na zakupy w sieci wydaliśmy fortunę

Polacy coraz częściej korzystają z zakupów dokonywanych przez internet a w zeszłym roku wzrost takich zakupów jest iście gigantyczny. Ten fakt akurat nie dziwi nikogo. W roku 2020 funkcjonowaliśmy głównie w domach wydając przez internet gigantyczne sumy. 

Fot. Pixabay

Jak podaje czwartkowa „Rzeczpospolita” w 2020 roku handel internetowy dosłownie eksplodował.

Polacy kupowali wszystko, począwszy od wszelakich sprzętów poprzez odzież aż po produkty spożywcze. Wpływ na to miała oczywiście epidemia koronawirusa, kwarantanny, zamknięcia, obostrzenia.

Sklepy internetowe jednak przeżywały prawdziwy rozkwit a firmy kurierskie zgłaszały zapotrzebowanie na pracowników. Pracę można było dostać od ręki.

„Rzeczpospolita” prognozuje, że obecny rok również przyniesie wielkie wzrosty choć trudno chyba będzie przebić rok 2020 w którym Polacy wydali na zakupy w sieci ponad 100 mld zł. To wzrost o 25% w porównaniu do roku 2019.

Eksperci patrzą optymistycznie na bieżący rok pod kątem wzrostów sprzedażowych przez internet i zauważają, że sektor e-commerce w Polsce dopiero się rozkręca. Może nie będzie to aż tak wielki skok, ale wciąż zakładają dwucyfrowy wzrost.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c