Nadchodzi fala upałów. Nawet 34 stopnie w cieniu!

Póki co pogoda nas nie rozpieszcza. Za oknem pada, a aura nie zachęca do spacerów. Za parę dni Warszawę odwiedzi jednak lato, a słupki rtęci przekroczą… 34 stopnie!

Fot. R. Motyl / UM Warszawa

Fot. R. Motyl / UM Warszawa

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że czekają nas ciężkie dni. Jeszcze jutro pogoda da nam odetchnąć. Będzie padać, a temperatura nie przekroczy 24 stopni. Od środy sytuacja zrobi się gorsza. Przez kolejne dni słupki rtęci będą rosły o dwa stopnie na dobę. I tak w czwartek będzie już 28, w piątek 30, w sobotę 32, w niedzielę 33, a w przyszły poniedziałek aż 34 stopnie.

Kolejne dni to już burze, ale i tak pogoda nam nie odpuści. Będzie więcej niż 28 stopni. Pamiętajmy o tym, by nie zostawiać w samochodzie zwierząt i, co gorsza, pasażerów. Miejmy nadzieję,  że ratusz podejmie decyzję o uruchomieniu kurtyn wodnych, które choć trochę ulżą osobom, które muszą wyjść z domu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.