Nadchodzi potężny wyż ze wschodu! Co zmieni w pogodzie?

Dziś do Polski nadchodzi potężny wyż ze wschodu. Co oznacza? Zrobi się dużo chłodniej, szczególnie w nocy. Jednak przybywać będzie słońca, pogoda będzie rześka. Na szczęście nie powinno padać, a jeśli już deszcz się pojawi, to bardzo symboliczny. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W całej Europie ostatnie miesiące były bardzo ciepłe. Nawet ostatnie dni nie sugerowały, że już zaczęła się jesień. Jednak w tej chwili sytuacja zaczyna się normować. Wszystko za sprawą niżu, który pojawił się w Europie i już dziś zawita do Polski.

Dziś i jutro znacząco odczujemy ochłodzenia. Na termometrach nie zobaczymy więcej niż 12-13 stopni Celsjusza. Znacznie zimniej zrobi się w nocy, pojawi się wiele przymrozków. Jest jednak pozytywna informacja, nie będzie brakować słońca. To sprawi, że pomimo chłodniejszej pogody, będzie dość przyjemnie i rześko. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany.

Czy taka pogoda zostanie już z nami na dłużej? Wszystko na to wskazuje. Jak zapowiadają meteorolodzy, pod koniec miesiąca spadnie pierwszy śnieg i śnieg z deszczem. Podobnie będzie w listopadzie i w grudniu, które przyniosą częste wahania pogody, między ciepłem i słońcem i chłodem wraz z atakami śnieżnej zimy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c