Nadchodzi rewolucja. Przejścia przy Dw. Centralnym jeszcze tej jesieni

Jeszcze tej jesieni na skrzyżowaniu ul. E. Plater i Alej Jerozolimskich pojawią się naziemne przejścia dla pieszych. ZDM właśnie ogłosił przetarg na przebudowę tego skrzyżowania.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Na skrzyżowaniu pojawią się dwa nowe naziemne przejścia dla pieszych – jedno przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania, drugie przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią – to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji ZDM wprowadzi też kilka usprawnień dla kierowców – na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczone zostaną też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. ZDM dostosuje też program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach.

Firmy zainteresowane budową przejść dla pieszych mogą składać oferty do 10 października. Z nowych przejść będzie można skorzystać jeszcze tej jesieni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c