Nadciąga arktyczne powietrze. Możliwy powrót zimy?

Po chwilowym dwudniowym powiewie wiosny możliwy jest powrót zimy. Choć nie będzie tak mroźnie i śnieżnie, jak na początku roku, to i tak odczujemy zmiany temperatur.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W niedzielę krótkotrwale się chłodzie, ale to jeszcze nie będzie to. IMGW ogłosił alert z powodu przymrozków. Wystąpią niemal na obszarze całej Polski oprócz północno-wschodniej części kraju. Dodatkowo w woj. Świętokrzyskim i Opolskim, a także w Małopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu możliwe jest oblodzenie.

W świąteczny poniedziałek temperatura wzrośnie. W przeważającej części kraju oscylować będzie w granicach 12-14 st. C. w najcieplejszym momencie dnia.

We wtorek, środę i czwartek na chwilę wróci do nas zima. W ciągu dnia maksymalne temperatury wyniosą 5-6 stopni w ciągu dnia i mrozy do -3 st. C. w nocy.

Prognozy długoterminowe wskazują na ocieplenie w następny weekend i stabilną wiosenną temperaturę do połowy miesiąca. Miejmy nadzieję, że tak rzeczywiście będzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c