Nagła śmierć zakonnicy w Warszawie. Była przełożoną loretanek

W wieku 71 lat odeszła niespodziewanie siostra Aniceta Borowska. Była przełożoną loretanek. Jak podkreślają inne zakonnice, jej śmierć jest wielkim szokiem dla całej wspólnoty.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

10 września 2021 roku zmarła siostra Aniceta Borowska, która od 2017 roku była przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie. Jak podkreślają pozostałe zakonnice, jej śmierć była wielkim zaskoczeniem dla wspólnoty.

Zakonnica miała 71 lata. Do ostatnich chwil była bardzo aktywna i pracowita. W tym roku zgromadzenie świętowało jubileusz 100-lecia istnienia, a siostra Borowska występowała w wielu innych placówkach, aby dzielić się bogatą historią zgromadzenia. Wcześniej posługiwała w Chicago.

Msza św. żałobna  zostanie odprawiona 14 września o godzinie 19:00 w bazylice katedralnej na Pradze. Pogrzeb natomiast odbędzie się 15 września o godzinie 13:00 w sanktuarium Matko Bożej Loretańskiej w Loretto.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c