Najnowszy sondaż. PiS traci większość w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość bez większości i zmiana układu sił w partiach opozycyjnych. Taki obraz wyłania się z sondażu United Survey dla redakcji Wirtualnej Polski.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 35,4 proc. głosów i to właśnie ta partia byłaby zwycięzcą w najnowszych wyborach parlamentarnych.

Drugie miejsce zajęłaby Polska 2050. Partia Szymona Hołowni uzyskałaby poparcie na poziomie 20,4 proc. co oznacza wzrost do 3,1 proc. względem ostatniego badania. Podium zamyka Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 15,1 proc. ankietowanych. Ugrupowanie zanotowało więc spadek poparcia o 2 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica (10,4 proc.), Konfederacja (5,7 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (5,1 proc.).

Taki układ sił wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość straciłoby większość w Sejmie. Opozycja, żeby stworzyć rząd potrzebowałaby jednak współpracy przynajmniej trzech największych partii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c