Najnowszy sondaż. Sensacyjne wyniki! Zmiana lidera partii opozycyjnych!

Najnowszy sondaż pokazuje zmianę na miejscu lidera opozycji. Nie jest nią już Koalicja Obywatelska.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Z najnowszego sondażu United Survey dla WP wynika, że zwycięzcą wyborów byłoby Prawo i Sprawiedliwość niezależnie od tego czy startowałoby z Koalicjantami (32,3 proc.) czy bez nich (30,3 proc.). W drugim przypadku ugrupowania sprzyjające PiS nie przekroczyłyby progu wyborczego. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry osiągnęłaby wynik 2,1 proc. poparcia, a Porozumienie Jarosława Gowina 1,4 proc.

Na drugim miejscu w sondażu jest Polska 2050 Szymona Hołowni, z wynikiem 17,3 proc., która staje się nowym liderem opozycji. Przewaga tej partii nad Koalicją Obywatelską mieści się jednak w ramach błędu statystycznego, ponieważ KO zdobyłoby 17 proc. poparcia.

Na dalszych miejscach jest Lewica (7,7 proc.) i Konfederacja (7,0 proc.). PSL dostałoby się do Sejmu, gdyby koalicjanci PiS startowali, jako oddzielne ugrupowania. Wtedy ludowcy mieliby szansę na 5 proc. głosów. W przeciwnym razie znaleźliby się poza progiem wyborczym osiągając 4,9 proc. poparcia. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku blisko 14 proc. ankietowanych nie wie na kogo oddać głos.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c