Najuboższy polski poseł? Złożył właśnie oświadczenie majątkowe

Początek kadencji to czas, kiedy parlamentarzyści składają oświadczenia majątkowe. Niektórzy mogą poszczycić się ogromnymi majątkami i posiadłościami inni żyją dość skromnie.

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Krzysztof Bosak to jeden z najbarwniejszych polskich polityków. Znany jest z ostrych wypowiedzi i ciętych ripost oraz jego konserwatywnych poglądów. Nic więc dziwnego, że jego oświadczenie majątkowe wzbudza duże zainteresowanie.

Poseł Konfederacji zaoszczędził 7 tys. zł na rachunku oszczędnościowym, a na koncie rozliczeniowym ma ponad 2,5 tys. zł. Nie zgłosił nieruchomości, ziemi, akcji w spółkach, samochodu i własnej działalności gospodarczej.

Co jednak równie ważne, Krzysztof Bosak nie ma żadnych długów.

Jako poseł można jednak dość szybko podreperować sobie domowy budżet. Parlamentarzystom w okresie sprawowania mandatu przysługuje uposażenie stanowiące część wynagrodzenia. Kwota ta wynosi 8016,70 zł. Posłom i senatorom przysługuje jeszcze tzw. dieta, która wynosi 2505,20 zł brutto. Mogą zatem liczyć na zarobki miesięczne przekraczające 10 tys. zł.

Co również ważne posłowie i senatorowie są zwolnieni z płacenia podatku do 30 451 zł, co jest niemal dziesięciokrotnie wyższą kwotą niż zwolnienie z podatku wszystkich pozostałych obywateli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.