Najwięcej zakażeń na Mazowszu. Kilkanaście szkół zawiesiło funkcjonowanie!

Pandemia koronawirusa trwa. Dzieci z klas I-III wróciły do szkół, jednak w wielu miejscach ich nauka nie potrwała zbyt długo. Jak przekazała wiceprezydent Warszawy w rozmowie z radiem TOK FM, tylko w ubiegłym tygodniu zawieszono funkcjonowanie 12 placówek w całości, a kilkadziesiąt miało częściowo zawieszone nauczanie.

Fot. Shutterstock

Dzisiejszy raport dotyczący dobowej liczby zakażeń wykazał znaczący spadek zachorowań. Jednak najwięcej przypadków dotyczyło województwa mazowieckiego, bo aż 440. Może to mieć między innymi związek z powrotem dzieci z klas I-III do szkół.

Jak przekazała wiceprezydent miasta Renata Kaznowska, która odpowiada za edukację, wszystkie warszawskie szkoły poza jedną wznowiły działalność w klasach I-III. Zaznaczyła natomiast, że już w ubiegłym tygodniu w związku z zakażeniami COVID-19 zawieszono funkcjonowanie 12 placówek w całości, a kilkadziesiąt zawiesiło częściowo zajęcia.

„Tam, gdzie pojawia się koronawirus w danym oddziale, zazwyczaj sanepid podejmuje decyzję o zamknięciu oddziału. I taka karuzela w zasadzie trwa od września.”

-tłumaczy wiceprezydent Warszawy. Póki co nie wiadomo kiedy pozostali uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Na pewno nie zdarzy się to przed 14 lutego 2021 roku. Decyzja ma zależeć od stanu epidemicznego w kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c