Największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO na Stadionie Narodowym

IMG_1064
Jesteśmy jedną z pierwszych redakcji w Polsce, która udała się na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Na 2300 m2 powierzchni powstały niezwykłe budowle złożone z kilku milionów klocków. Wśród ponad 150 makiet zaprezentowano największą i najbardziej spektakularną budowlę z klocków w Polsce, a także jedną z największych na świecie. Budowla, która pochłonęła ponad 500 000 elementów – ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości. Na wystawie jest także największa na świecie rekonstrukcji TITANICA wybudowanej z klocków w skali 1:25. Otwarcie Wystawy dla zwiedzających odbędzie się 13 grudnia o godzinie 14:00. Wystawa potrwa do 15 lutego.

Tak naprawdę jesteśmy czwórką znajomych, którzy postanowili zrobić coś niezwykłego – mówi Rafał Szymański, jeden z organizatorów wystawy – Szybko zdecydowaliśmy, że to będzie coś z klocków. Pomysł ewoluował i zmieniał się, ale w końcu zdecydowaliśmy się na wystawę mobilną. Wszystkie rzeczy, które tu widać są przystosowane do szybkiego przewożenia. To już 10 edycja. Wcześniej byliśmy m.in. w Krakowie i na Śląsku. Dodatkowo przyświeca nam wiele idei. Chcieliśmy, by wystawa była edukacyjna i jest. Chcieliśmy, by była interaktywna i jest, a dodatkowo w trakcie naszej działalności wspieramy niepełnosprawnych i dzieci z domów dziecka poprzez darmowe wejścia na wystawy i poprzez różnego rodzaju działania fundatorskie.

Ale ponieważ jeden obraz wart jest więcej niż milion słów zamieszczamy dużą galerię zdjęć z wystawy oraz cztery filmy. To nawet nie połowa tego, co można zobaczyć więc śpieszcie się do Narodowego!

Podobał Ci się ten artykuł? Polub nasz fanpage na Facebooku!
www.facebook.com/warszawawpigulce

 

 

 

 

 

 

 

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]