Największy z niewybuchów ma 500 kg! Akcja rozbrajania potrwa kilka dni!

Grupa kilku osób ze stowarzyszenia pasjonatów historii, która wczoraj od godzin porannych przeczesywała kompleks leśny w okolicach Mińska Mazowieckiego, dokonała odkrycia niewybuchów z czasów wojny. Jest to 10 sztuk pocisków, w tym 2 o wadze przynajmniej 500 kg. Policjanci z komisariatu w Halinowie zabezpieczyli teren znaleziska do czasu przyjazdu saperów.

W lesie w miejscowości Ruda koło Mińska Mazowieckiego odkryto wczoraj 10 sztuk pocisków z czasów wojny. Niewybuchy znajdowały się pod ziemią, a natrafiła na nie grupa osób ze stowarzyszenia pasjonatów historii, przy okazji poszukiwań innych militariów wojennych. Dwa z ujawnionych niewybuchów mogą mieć wagę nawet 500 kg.

Po otrzymaniu informacji o znalezisku, policjanci z komisariatu w Halinowie zabezpieczyli przyległy teren i czuwali, aby żadne osoby nie zbliżały się do niewybuchów. Zadaniem policjantów jest nadzór nad takim miejscem, do czasu przejęcia pocisków przez saperów. Takie działania bez wątpienia angażują znaczne siły policyjne, jednak jak zwykle w takich sytuacjach z pomocą przychodzą strażacy z ochotniczych straży pożarnych, którzy wspierają mundurowych.

Odnalezione pociski trafią na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.

Autor: st. asp. Marcin Zagórski/ea/policja


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c