Nalot na magazyn w Wólce Kosowskiej. Znaleziono podrabiane perfumy za ponad milion złotych

Magazyn z podrabianymi perfumami zlikwidowali w powiecie piaseczyńskim funkcjonariusze z wołomińskiej Komendy i stołecznego wydziału odzyskiwania mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość rynkowa zabezpieczonego mienia wynosi blisko 1,1 mln złotych.

Wołomińscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego wydziału odzyskiwania mienia ustalili miejsce przechowywania podrobionych perfum oraz osobę zajmującą się tym procederem.

Kilka dni temu funkcjonariusze udali się do podwarszawskiej Wólki Kosowskiej, gdzie skontrolowali jeden z boksów w hali magazynowej, wynajmowany przez 20-letniego obywatela Armenii.

Funkcjonariusze ujawnili 8400 sztuk perfum z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Według szacunkowych wyliczeń wartość zabezpieczonego u 20-latka towaru wyniosła blisko 1,1 mln zł.

20-letni obywatel Armenii już usłyszał zarzuty z Ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Tomasz Sitek/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.