Napad na Wileńskim, grozili mu pobiciem. Wcześniej siedzieli za podobne przestępstwa

Dwaj mężczyźni zaczepili pokrzywdzonego i grożąc mu pobiciem, zażądali od niego pieniędzy na alkohol. Zastraszony 27-latek oddał im 30 złotych.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Do wymienionego zdarzenia doszło w ostatnich dniach września br. na terenie pasażu dworca PKP Warszawa Wileńska. Do pokrzywdzonego podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zagrozili mu pobiciem i zażądali pieniędzy na alkohol. Wystraszony 27-latek oddał im 30 złotych, bowiem tylko tyle gotówki miał przy sobie.

Informacja o zdarzeniu natychmiast trafiła do policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego komendy na Pradze Północ. Mundurowi bardzo szybko zatrzymali pierwszego z mężczyzn. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, śledczy doprowadzili 41-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące rozboju. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci prowadzili dalsze ustalenia w tej sprawie. W wyniku czynności podjętych przez mundurowych z Wołomina, w ubiegły poniedziałek doszło do zatrzymania 39-latka, który również brał udział w tym przestępstwie. Mężczyzna trafił przed oblicze sądu, który podjął decyzję o jego aresztowaniu.

Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzanym grozi wyższy wymiar kary, bowiem tego przestępstwa dopuścili się w warunkach multirecydywy. Już wcześniej byli karani za podobne czyny, z użyciem przemocy lub groźby, za które odbyli karę pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Paulina Onyszko/rr


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.