Napad w autobusie. Pobił pasażera. Chciał ukraść telefon i wymusić podanie PINu

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą dochodzenie w sprawie stosowania przemocy wobec pokrzywdzonego w celu zmuszenia do oddania telefonu i przekazania kodu PIN. Do zdarzenia doszło w dniu 23 stycznia 2021 roku w godzinach 21:15-21:30 w Warszawie, w autobusie linii nr 148, pomiędzy przystankami ,,Siekierki Sanktuarium” a ,,Ogródki Działkowe Czerniaków”. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje podejrzanego przedstawionego na zdjęciu lub był świadkiem tego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policjantami przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie.

Fot. Policja

Ze wstępnych ustaleń wynika, że godzinie 21:17 z przystanku ,,Siekierki Sanktuarium” do autobusu linii 148 wsiadł mężczyzna w wieku około 20 lat, szczupły, ubrany w bluzę z kapturem w kolorze czarnym, czarną puchową kurtkę z białymi naszywkami na rękawach i obuwie typu sportowego.

Sprawca podszedł do pokrzywdzonego, uderzył go w twarz, następnie zagrodził mu drogę i zapytał, czy ma telefon komórkowy. Przez chwilę trzymał telefon w dłoni bez jego używania, a później go oddał. Podejrzany posługiwał się językiem polskim.

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub jego obecnego miejsca pobytu, albo były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: [email protected]


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c