Napadł z nożem na dziecko. Kazał oddać telefon

Wilanowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju i kradzieży. Sprawca, trzymając w ręku nóż, doprowadził małoletniego do stanu bezbronności, a następnie dokonał kradzieży jego telefonu komórkowego. To nie jedyne przestępstwo, jakie ma na swoim koncie zatrzymany. Damian S. był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Pod koniec stycznia tego roku chłopiec szedł ulicą Sobieskiego. W pewnym momencie podszedł do niego mężczyzna i zaatakował go. Napastnik trzymając w ręku nóż i grożąc jego użyciem, żądał od małoletniego wydania telefonu komórkowego. Chłopiec obawiając się o swoje życiu i zdrowie oddał swój aparat.

Rodzina nastolatka powiadomiła Policję o rozboju. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego na podstawie zebranych informacji o okolicznościach zdarzenia i dzięki ustalonemu rysopisowi napastnika, ustalili podejrzanego. Niedługo po zdarzeniu został on zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wilanowa. Okazało się, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się w ostatnim czasie Damian S. 24-latek w styczniu przy ul. Rzeczypospolitej wyrwał telefon komórkowym innemu nieletniemu. Dzięki wnikliwej pracy śledczych zebrany przez nich w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w prokuraturze rejonowej Damianowi S. dwóch zarzutów: rozboju i kradzieży.

Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Policjanci sprawdzają teraz czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw dokonanych na terenie Warszawy. Niewykluczone, że niebawem Damian S. usłyszy kolejne zarzuty za popełnione przestępstwa. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c