Napadł na ratownika medycznego, kiedy udzielał pomocy. Uderzył i zwyzywał

24-latek nie tylko uderzył pięścią w twarz ratownika medycznego, kiedy ten udzielał pomocy rannemu, ale także kierował wobec niego słowa powszechnie uznawane, jako wulgarne.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Do zdarzenia doszło przed jednym z pubów w centrum miasta. Około 21:10 policjanci zostali poproszeni o interwencję w związku z atakiem na ratownika medycznego. Śródmiejscy wywiadowcy już po 30 sekundach byli na miejscu, gdzie obezwładnili i zatrzymali agresywnego 24-latka.

Z relacji ratownika wynikało, że został uderzony pięścią w twarz, kiedy udzielał pomocy rannemu mężczyźnie. 24-latek ubliżał mu, wyzywał go i szarpał, uniemożliwiając tym samym wykonywanie swoich obowiązków.

Zatrzymany mężczyzna miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Po przewiezieniu do stołecznego ośrodka dla osób nietrzeźwych i wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i jego znieważenia, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Robert Szumiata/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.