Napadł z nożem na salon gier i zrabował 600 złotych

Policjanci z Pragi Północ ustalili, kim najprawdopodobniej był sprawca napadu na salon gier. Mężczyzna został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Policjanci zabezpieczyli przy nim nóż, którym zastraszył pracownicę oraz pieniądze w kwocie 330 złotych. 36-letni obywatel Ukrainy usłyszał w prokuraturze zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w sądzie zastosowano wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

W miniony weekend na terenie Pragi Północ doszło do rozboju w jednym z salonów gier. Przed godziną 22.00 napastnik wszedł do lokalu i zasiadł do gry przy jednym z automatów. Kiedy lokal opuścili pozostali klienci, mężczyzna podszedł do pracownicy, a następnie trzymanym w dłoni nóżem kuchennym zastraszył pokrzywdzoną i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie, z kasetki wyjęła pieniądze w kwocie 600 złotych, a następnie przekazała sprawcy, który oddalił się w kierunku ulicy Targowej. Zgłaszająca w wyniku zdarzenia nie odniosła, na szczęście, żadnych obrażeń.

Informacja o zdarzeniu oraz rysopis sprawcy został przekazany drogą radiową wszystkim podległym policjantom. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie w tej sprawie oraz wykonali wszystkie czynności na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli ślady, a następnie ustalili, kim najprawdopodobniej jest sprawca napadu. 36-letni obywatel Ukrainy wpadł w ręce policjantów kilkadziesiąt minut potem, w innym salonie gier. Mężczyzna wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy rozboju. Ponadto podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim nóż kuchenny oraz pieniądze w kwocie 330 złotych, najprawdopodobniej zrabowane podczas napadu. Obywatel Ukrainy przyznał się do tego przestępstwa i został umieszczony w policyjnym areszcie.

Pokrzywdzona rozpoznała w nim napastnika. Śledczy z komendy przy Jagiellońskiej zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego w prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego na okres 3 miesięcy. Zarzucany mężczyźnie czyn zagrożony jest karą 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c