Napadli na niego na ulicy i zaczęli dusić. Ukradli telefon komórkowy

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego na ulicy. Sprawcy dusząc go za szyję, wyrwali mu telefon komórkowy z ręki, po czym uciekli. Wczoraj Sławomir Z. i Patryk T. usłyszeli zarzuty karne. Za ten czyn grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie ulicy Polskiej. Mężczyzna został zaatakowany, kiedy wracał do domu. Sprawca chwycił go za szyje i zaczął dusić, w tym czasie drugi z napastników wyrwał mu z ręki telefon komórkowy, po czym obaj uciekli. Mężczyzna o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Analiza materiałów, przesłuchania świadków i czynności operacyjne doprowadziły policjantów do ustalenia osoby, przy której funkcjonariusze znaleźli skradziony aparat telefoniczny. Następnym krokiem było ustalenie sprawców rozboju. Na wyniki kryminalnych nie trzeba było długo czekać. Wczoraj w ręce mundurowych trafił 32-letni Sławomir Z. i 20-letni Patryk T.

Śledczy przestawili im zarzuty rozboju. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu i poddali dobrowolnie karze. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

Źródło: KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c