Nasi sąsiedzi zakwalifikowali Polskę jako kraj wysokiego ryzyka! Tam nie wjedziemy bez negatywnego testu!

Od jutra każda osoba wjeżdżająca na teren Niemiec z Polski będzie musiała przedstawić negatywny test antygenowy lub PCR. Wszystko ze względu na rozwijającą się trzecią falę pandemii w naszym kraju. 

Fot. Shutterstock

Od jakiegoś czasu w Polsce mamy do czynienia z trzecią falą pandemii COVID-19. Liczba przypadków gwałtownie rośnie. Rośnie również liczba osób, które przechodzą zakażenie na tyle ciężko, że nieunikniona jest hospitalizacja. Co ciekawe, choruje coraz więcej młodych ludzi. Zdaniem ekspertów i rządu jest to spowodowane przede wszystkim brytyjską odmianą koronawirusa.

Jak poinformował berliński Instytut Ochrony Zdrowia im. Roberta Kocha, niemieckie służby sanitarne zakwalifikowały Polskę jako kraj wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym zdecydowano, że od jutra obowiązywać będzie rozporządzenie, zgodnie z którym nasi sąsiedzi ograniczą przekraczanie granicy.

Osoby wjeżdżające na teren Niemiec z Polski będą zobowiązane przedstawić negatywny test PCR lub negatywny test antygenowy. Podobnie będą miały osoby podróżujące z Bułgarii czy Cypru. Te państwa również zostały zakwalifikowane przez Niemcy jako kraje wysokiego ryzyka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c