Nastolatek na przepustce dokonał rozboju na Woli

Policjanci z Woli zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że mężczyzna rzucił się na pracownika ochrony po tym, jak skradł towar i próbował opuścić sklep nie płacąc za niego. Okazało się, że nastolatek przebywał na przepustce z placówki wychowawczej. Podejrzany usłyszał zarzut karny i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Fot. Pixabay

Kilka dni temu policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie, że doszło do napaści na pracownika ochrony w sklepie w dzielnicy. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że sprawca wszedł do sklepu i od razu podszedł do alejki z artykułami alkoholowymi. Nie zważając na inne osoby i pracowników sklepu, chwycił za dwie butelki alkoholu o wartości ok. 26 złotych. Po chwili skierował się prosto do wyjścia, nie płacąc za towar. Na to zareagował pracownik ochrony. Mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, rzucił się na ochroniarza, szarpał się z nim i uderzył go pięścią w głowę. W końcu jednak został przez niego ujęty. Na miejscu policjanci zatrzymali agresywnego 18-latka.

Sprawą zajmowali się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Zgromadzili materiał dowodowy. Ustalili, że mężczyzna przebywał na przepustce z placówki wychowawczej w której przebywał od dwóch lat. Był on notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany został doprowadzony do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c