Nastolatek pokłócił się ze znajomym i ranił go nożem w klatkę piersiową

Zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa przedstawiono w prokuraturze 19-latkowi, który zaatakował nożem i ranił swojego znajomego. Sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Shutterstock

Do tego zdarzenia doszło pod koniec maja br. chwilę przed godz. 3.00 na terenie Pragi Północ. Jak ustalono w trakcie czynności, 19-latek pokłócił się ze znajomym i zadał mu cios nożem w klatkę piersiową. Poszkodowany z urazem klatki został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

O zdarzeniu powiadomiono prokuratora. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady na miejscu zdarzenia. Zabezpieczono monitoring i przesłuchano świadków.

Kilka tygodni później, na podstawie zebranych w sprawie materiałów, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zatrzymali 19-letniego mężczyznę. W prokuraturze przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa.

W piątek, na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za czyn, o który podejrzany jest 19-latek, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c