Nastolatek uciekł z poprawczaka. Została zatrzymany gdy… prowadził samochód

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali nieletniego, który uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, prowadził samochód bez uprawnień i dodatkowo podawał fałszywe dane. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Fot. Pixabay

Wczoraj policjanci z warszawskiej drogówki na terenie dzielnicy Włochy zatrzymali fiata do kontroli. W czasie interwencji kierowca oświadczył, że nie posiada żadnych dokumentów. Funkcjonariusze po sprawdzeniu danych podanych przez kierującego w policyjnym systemie ustalili, że zdjęcie nie odpowiada wizerunkowi osoby, która siedziała w pojeździe.

Po chwili kierowca z kieszeni wyjął paszport i oświadczył, że podawał fałszywe dane, gdyż uciekł z ośrodka i jest poszukiwany. Funkcjonariusze potwierdzili w policyjnym systemie informację, że 16-latek uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Nieletni został zatrzymany i przewieziony do komisariatu Policji, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty kierowania bez wymaganych uprawnień oraz wprowadzanie funkcjonariusza Policji w błąd co do swoich danych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Autor: sierż. szt. Karol Cebula/PŚ


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.