Nauczyciele odchodzą ze szkół. Wszystko z powodu pandemii

Jak informuje RMF FM, z powodu pandemii koronawirusa rośnie liczba nauczycieli, którzy nie chcą wrócić do pracy w szkole. Tylko w Warszawie ponad 2 tysiące nauczycieli odeszło już ze szkół.

Fot. Pixabay

Jak informuje radio, 10 tysięcy nauczycieli nie chce wrócić do szkół. W samej Warszawie jest ich ponad 2 tysiące, a 250 osób skorzystało z rocznego urlopu dla poratowania zdrowia.

Dodatkowo, w tym roku prawie 700 pedagogów po 60 roku życia przeszło na emeryturę. Jest to o ponad 200 więcej niż w 2019 roku. Natomiast maleje liczba osób, które w młodym wieku odchodzą ze stanowiska nauczycieli. Jest ich o 100 mniej niż w roku ubiegłym. Wynikać to może z tego, że z powodu pandemii ludzie bardziej boją się bezrobocia i trudnej sytuacji na rynku pracy.

Związek Nauczycieli Polskich alarmował już w połowie września, że w województwach śląskim, małopolskim, łódzkim, pomorskim i wielkopolskim co najmniej 5 tysięcy nauczycieli nie powróciło do pracy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c