Nauka zdalna w Warszawie? Trzaskowski pisze do MEN!

„8 października z warszawskiego ratusza zostało skierowane pismo do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Władze Warszawy proponują by dyrektor, który ma potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, a który musi kontaktować się każdorazowo z inspekcja sanitarna w sprawie przejścia na tryb zdalny mógł taką decyzję podjąć samodzielnie w porozumieniu z burmistrzem. „Chcemy jako miasto być o krok do przodu przed pandemią” – mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza.

Fot. Warszawa w Pigułce

Obecnie sytuacja w Warszawie jest trudna. 12% nauczycieli jest na zwolnieniach.

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez stołeczny ratusz ma na względzie bezpieczeństwo z związku z zwiększającą się liczbą przypadków zachorowań.
Do MEN została przesłana prośba aby to dyrektorzy szkol mogli podejmować decyzje o zawieszeniu pracy szkol i przechodzeniu na naukę zdalna dla wszystkich uczniów lub części za zgoda burmistrza.
Pomimo wdrożenia środków na dzień 8 października w 26 placówkach częściowo zostały zawieszone zajęcia.
Dziś sytuacja taka ma miejsce już w 31 placówkach. Są duże problemy organizacyjne.
Z powodu potwierdzonych przypadków zakażeń dyrektorzy muszą zmieniać rozkład zajęć, co powoduje chaos.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c