Naukowcy potwierdzili. Nowy, nieznany wirus w Europie!

Niemieccy naukowcy potwierdzili pierwsze przypadki zakażenia nowym wirusem SEOV. Ostrzegają, że jest bardzo zaraźliwy i prowadzi do ciężkich schorzeń.

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Naukowcy ze szpitala Charite w Berlinie i Instytutu im. Friedricha Loefflera na wyspie Riems dokonali odkrycia, z którego wynika, że w Europie pojawił się nowy wirus, który jest niezwykle groźny dla człowieka. Jego nazwa to SEOV, czyli zoonoza. Pochodzi z Azji, skąd do Europy prawdopodobnie przybył wraz ze szczurami na statkach transportowych.

Wirus SEOV pochodzi z gatunku hantawirusów i jest przenoszony przez szczury. Pierwszy przypadek zakażenia miał miejsce w Dolnej Saksonii. Okazało się, że zarówno domowy szczur, jak i jego właścicielka posiadali w swoim organizmie zoonotycznego wirusa.

Jak tłumaczą twórcy badania, dowód obecności wirusa podkreśla konieczność monitorowania zwierząt pod kątem patogenów. Naukowcy ostrzegają przed kontaktem z tymi ssakami. Zakażenie wirusem może spowodować bardzo ciężkie powikłania. Część chorych trafia na intensywną terapię, zmagając się z ostrą niewydolnością nerek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c