Naukowcy: „Wirus SARS-CoV-2 nie pochodzi z Wuhan!”

Chińscy naukowcy kwestionują informację, że wirus SARS-CoV-2 pochodzi z chińskiego miasteczka Wuhan. Zdaniem ekspertów rozpoczął się on prawdopodobnie w Indiach.

Fot. Shutterstock

Naukowcy z Chin podejrzewają, że wirus SARS-CoV-2 wcale nie miał swojego początku w mieście Wuhan. Ich zdaniem jest to „wysoce nieprawdopodobne”. Podają natomiast kilka innych propozycji. Eksperci są mocno przekonani, że wirus mógł pochodzić z Indii. Na liście krajów podejrzanych wskazali oprócz również Czechy, Bangladesz, Serbie, Grecje, Rosje, USA i Włochy.  Swoje analizy przesłali magazynowi „Lancet”, który opublikował poglądy badaczy.

Eksperci przekonują, że wirus odpowiedzialny za pandemię COVID-19 pojawił się wcale nie w Chinach. Swoją decyzję tłumaczą tym, że osiem na czterdzieści jeden szczepów SARS-CoV-2 ma niższy stopień mutacji niż ten, który pojawił się w Wuhan. To ma być dowód na to, że koronawirus nie pochodzi z ich państwa.

Jak jednak zapewniają inny naukowcy z całego świata, w artykule chińskich badaczy jest bardzo dużo nieprawidłowości więc nie są przekonani do poglądów szerzonych przez nich i zalecają innym podchodzić równie sceptycznie do tych informacji. Światowa Organizacja Zdrowia również nie zmieniła zdania co do pochodzenia tajemniczego wirusa. Jakiś czas temu skierowała do Chin specjalny zespół, który ma zając się dokładnie tą sprawą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c