Negocjacje na wagę ludzkiego życia. Policjanci zapobiegli tragedii

Policjanci z Komendy Rejonowej przy ulicy Wilczej zapobiegli bardzo groźniej sytuacji. Negocjacje policjantów służby dyżurnej z osobą, ich determinacja i zdecydowana reakcja doprowadziły do szczęśliwego finału sprawy.

Fot. Warszawa w Pigułce

O niebezpiecznej sytuacji zagrażającej życiu młodej osobie śródmiejscy policjanci dowiedzieli się od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie zadzwonił roztrzęsiony mężczyzna. Potrzebna była pilna pomoc. Oficer dyżurny jednostki wraz z innym policjantem błyskawicznie nawiązali kontakt telefoniczny z osobą rozmawiając z nią przez cały czas starali się odwieźć od decyzji, która mogła by okazać się tragiczna w skutkach.

Dzięki determinacji policjantów i ich zawodowemu doświadczeniu w tego typu sytuacjach nie tylko udało się przekonać osobę do zmiany decyzji, ale też ustalić jego dokładne położenie, tak aby móc wysłać na miejsce karetkę pogotowia oraz patrol policji, który zaopiekował się osobą do czasu przyjazdu lekarza.

Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz fachowej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych.

  • 800 70 22 22 Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu,
  • 800 12 12 12 Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu,
  • 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu,
  • 116 123 Linia wsparcia dla osób dorosłych (Kryzysowy Telefon Zaufania) Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu,
  • 112 W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]